LR Čempionāts spiningošanā no laivām noslēdzies

2012-07-30 22:36:15

Šīs vasaras viskarstākajās dienās 28. un 29. jūlijā, kad mašīnu un attiecīigi cilvēku straumes plūda gan Saulkrastu, gan Jūrmalas virzienā, Daugavā pie Kokneses norisinājās LR čempionāta spiningošanā no laivām pēdējais, izšķirošais posms.

Gan šī posma, gan čempionāta kopvērtējuma atskaiti sniedzot J.Stikuts raksta: " Kā zināms, tieši spiningošana ir tā vasaras makšķerēšanas sporta disciplīna, kurā Latvijai līdz šim ir bijuši labākie panākumi pasaules čempionātos. Arī šogad mūsu valsts izlases komanda ir ieplānojusi piedalīties pasaules čempionātā, kurš oktobra pirmajā nedēļā risināsies Ukrainā, Dņepras lejtecē netālu no Hersonas. Izlases sastāvs tiek noteikts pēc Latvijas čempionāta rezultātiem, tieši tāpēc pēdējā posma sacensības risinājās ļoti spraigi. Jāatzīmē, ka pirmo reizi pēc daudziem gadiem Daugava bija samērā devīga, to var redzēt kaut vai pēc sacensību dalīnbnieku kopējā noķertā loma. Lomos bija visas Daugavai tipiskās plēsīgās zivis - zandarti, līdakas, asari, sami un pat dažas meža vimbas.

III posma organizātoru firmas "Salmo" dāvātās balvas šī posma uzvarētājiem izcīnīja Konstantīns Kravčenko un Aleksandrs Gaļicins (Stream), Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš (Lucky John), Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns (Rapala). Šo ekipāžu dalībnieki saņēma arī firmas "Prike" speciālbalvas.
Latvijas čempiona nosaukumu triju posmu kopvērtējumā izcīnīja komandas "Lucky John" ekipāža, kuras sastāvā startēja Vitālijs Karpenkovs un Guntis Riekstiņš. Sudraba medaļas ieguva "Rapala" ekipāža Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns, bronzu - Kamuss Rīteri" ekipāža Igors Dubovskis un Normunds Vingris.
Lai gan pēdējā posmā komandu vērtējumā labāko rezultātu uzrādīja "Lucky John " komanda, tomēr kopvērtējumā tā nespēja panākt iepriekšējo posmu līderi "Rapala" komandu, kura izcīnīja čempionātā uzvaru komandu vērtējumā. "Rapala" sastāvā startēja Harijs Raciborskis, Andis Miezis, Juris Fjodorovs un Aleksandrs Meirāns. "Rapala" komanda ieguva galveno balvu - bezmaksas ceļazīmi nedēļu ilgam ceļojumam uz SIA "Cope Zviedrija" bāzi Storumanā (Zviedrijā). Otro un trešo vietu ieguva, attiecīgi, "Lucky John" un "Kamuss Rīteri" komandas."

Kamēr profiņi cīnās par ceļazīmi uz Pasaules Čempionātu E-Boat atbalstītās Aspius Fishing Team mērķis debijas gadā bija pieticīgāks - iekļūt pirmajā desmitniekā, kas lielā mērā tika piepildīts.

LR Čempionāts sākās interesanti un zivīgi - ar pirmo posmu Burtniekā, kas maija vidū bija dāsns visiem sportistiem, tādejādi sapelnīt padsmit tūkstošus punktu nesagādāja lielas grūtības.  8. (Aspius1) un 11. (Aspius 2) vieta komandu vērtējuma iesācējiem ir labs sasniegums.

Otrs posms norisinājās pavisam otrā Latvijas galā, Rušonā, kas pēc vietējo nostāstiem esot zivīm bagāts ezers, tomēr jau pēc trenniņu pirmajām dienām sportistiem pavērās pavisam cita aina. Daudz laika bija nepieciešams ezera izpētei un zivju atrašanai, un arī tad pie patiesi labiem lomiem tika retais, - pārsvarā asarīši, tādā izmērā uz kādu baru trāpīts. Pēc šī posma Aspius 1 mainās vietām ar  Aspius 2 un iegūst attiecīgi 12. un 8. vietu.

Daugava patiesi bija izaicinājums... profiņi bija iespringuši uz medaļu dalīšanu, citi uz rekordu uzstādīšanu laivas apgāzšanā un glābēju piesaistē, daba savukārt bija nolēmusi visas vasaras siltuma devu iedot divās dienās. Pirmā diena pagāja kā uz cepešpannas, otrās rīts jau likās veldzējošs, arī zivis ķērās labāk. Aspius 1 kontā bija līdaka, asari, kā arī zandarti, savukārt Aspius 2 punktus sapelnīja ar smukiem asariem un divām līdakām. Čempionāta kopvērtējumā 16 komandu konkurencē Aspius 1 ir ierindojies 11. vietā, savukārt Aspius 2 ieņem godpilno 10. vietu, kas iesācējiem ir varens sasniegums.

Paldies jums puiši!

kosmodroms