Foto konkurss KIMLAKU MEDĪBAS!

2019-02-01 22:32:39

KIMLAKS nav nekāda teiksamina būtne, tā ir reāla zivs - asaris svarā no 700gr un vairāk! Ja tik liels izaudzis, tātad būtībā varētu teikt, ka tas ir viens īsts asaru “vecis” (nu, labi, arī asaru mamma) labākajos spēka gados!

Kimlaku var noķert jebkurā gada laikā un šī satikšanās ikreiz ir aizraujošs un emocijām bagāts piedzīvojums!

Kur kimlaks dzīvo? Alūksnē, protams! Tur novērota diezgan liela kimlaku populācija, bet arī citās Latvijas malās to netrūkst, tikai atliek abpruņoties ar pacietību un palūgties veiksmi, jo var gadīties tikai pa vienam diviem eksemplāriem dienā.

Citējot kimlaku meistaru Igoru Dzilnu no la.lv: “Lielais asaris ir ļoti aizdomīgs un bailīgs. Uzskatu, ka no visām plēsīgajām zivīm tieši lielo asari noķert ir visgrūtāk. Kāpēc man radies tāds uzskats? Jebkuru citu plēsīgo zivi var pakārtot kaut kādai sistēmai, tikai ne lielasari. Matrozīšus, panneniekus un cimdiņus var noķert bez bēdas. Kilogramnieks jau ir aizdomu pilns. Pēc pasūtījuma tas neņems.”

Lai arī kā alūksnieši lielītos ar saviem kimlakiem Latvijas lielākais asaris – kimlaks 2.15kg nebūt nav noķerts Alūksnes ezerā, bet gan kaut kādā mistiskā Cepša ezerā, Valmieras rajonā.

Lūk! Tātad īstie “veči” var dzīvot jebkur, un mēs gribam ar jūsu palīdzību tos atrast! Tādēļ, sadarbībā ar FAVORITE izsludinām Vislatvijas foto konkursu “Kimlaku medības” ar galveno balvu 200EUR vērtībā! Noķer kimlaku ziemā un saņem lielisku mikrodžiga vai tviča komplektu no Favorite ar ko baudīt copi vasarā!

Lai arī uzsvars ir uz Latvijā noķertiem kimlakiem, konkursam drīkst pieteikt arī lomus, kas noķerti ārpus Latvijas teritorijas.

P.S. Klasiskās medībās zvērus palaist vaļā nevar, tos var nenošaut, bet ar zivīm ir citādi. Ņemot vērā, ka kimlaks ir zivs labākajos gados, tad aicinām to cienīt – nofotografēt un atlaist vaļā, lai dzīvo un aug vēl lielāks! Catch&Release!

 

Noteikumi:

Dalībnieki un pieteikšanās

 1. Foto konkursā drīkst piedalīties ikviens Latvijas iedzīvotājs un viesis bez vecuma un dzimuma ierobežojumiem.
 2. Foto konkursa norises laiks no 1. februāra līdz 25. martam, 2019.

Lai pieteiktu savu dalību foto konkursam ir jāizpilda sekojoši nosacījumi:

 1. Jāseko eboat.lv Facebook profilam;
 2. Jādalās ar šo ziņu;
 3. Jānoķer kimlaks (asaris, kas sver 700 gramus un vairāk)
 4. No 1. februāra līdz 25. martam jāiesūta bilde uz eboat.lv Facebook profilu kā privāta ziņa vai arī bilde jāpublicē savā privātajā profilā ar tekstu “Piedalos Kimlaku medībās, jo gribu makšķerēt ar Favorite!” pievienojot trīs mirkļbirkas #KimlakuMedibas #FavoriteFishing #eboatlv
 5. Viens dalībnieks konkursam drīkst pieteikt vairākas bildes

Bilde un dati

 1. Bildē jābūt skaidri redzamai vienai zivij no viena sāna visā garumā
 2. Zivij jābūt fotografētai brīvā dabā, konkursa dalībniekam to turot rokās vai arī, piemēram, novietojot uz makšķernieka kastes.
 3. Iesūtot bildi jānorāda zivs svars un kur tā noķerta
 4. Atlasot konkursa pusfinālistus priekšroka tiks dota estētiski baudāmām, skaistām bildēm.

Uzvarētāja noteikšana un apbalvošana

 1. Konkursa organizatori pēc saviem ieskatiem izvēlēsies 20 labākās fotogrāfijas - pusfinālistes
 2. Fotogrāfijas - pusfinālistes tiks apkopotas vienā albumā, kas tiks publicēts eboat.lv Facebook profilā
 3. Uzvarētājs tiks noteikts balsojumā par fotogrāfijām.
 4. Balsojums notiks no 25. – 28. martam
 5. Uzvarēs tā fotogrāfija, kas saņems visvairāk balsu.
 6. Uzvarētājs tiks apbalvots izstādes “Outdoor Riga 2019” laikā, kas notiks Rīgā, Ķipsalas hallē no 29-31.martam

Balva

 1. Konkursa uzvarētājs saņems balvā pēc savas izvēles saņems mikrodžiga vai tviča tehnikas Favorite komplektu (spiningu, spoli un auklu) 200 EUR vērtībā, mazumtirdzniecības cenās

Piesakot savu dalību foto konkursā, dalībnieks neiebilst pret konkursam pieteiktās/iesūtītās bildes tālāku izmantošanu konkursa organizatora vajadzībām, kā arī piekrīt, ka viņa personas dati, kas nepieciešami konkursa norises ietvaros, tiek apstrādāti un izmantoti tikai un vienīgi konkursa uzvarētāja noteikšanai un saziņai par balvas nodošanu/saņemšanu.

Fotokonkursu rīko eboat.lv sadarbībā ar Favorite

kosmodroms